Industriada i powrót do domu

Sobota, 30 czerwca 2012 · Komentarze(7)
Skaldowie Hymn kolejarzy wąskotorowych


Po imprezowym piątku i deklaracji odnośnie Uphillu na Śnieżkę, dzisiaj od rana czekała nas wycieczka po okolicy, w końcu jest Industriada, trzeba z tego skorzystać. Plan niestety nieco się zmienił, jednak najważniejszy punkt programu pozostał, Bytom Karb - stacja wąskotorówki. Oczywiście nie mogło się obyć bez jazdy rowerem więc zabieramy nasze rumaki i w drogę. Jedziemy w 5-cio osobowym składzie Darek, Anetka, Wiktor, Igorek i oczywiście Ja. Trochę kluczymy po Bytomiu, informacje na stronie nie były zbyt precyzyjne, ale w końcu docieramy na miejsce.

Wjazd pociągu na stację © amiga


Nie dość, że mamy okazję pooglądać lokomotywy, wagony, w zasadzie całą infrastrukturę kolejową, to na dokładkę możemy zobaczyć proces powstawania murali.

Powstające Murale © amiga


Lokomotywa © amiga


Stoi na stacji... © amiga


Postanawiamy pojechać kawałek pociągiem, tzn. dojechać do Tarnowskich Gór, pakujemy rowery do specjalnie przeznaczonego na nie wagonu i zostawiamy je pod okiem czujnego kolejarza, a sami udajemy się do wagonów dla podróżnych.

Rowery odpoczywają w specjalnie przygotowanym wagonie © amiga


Chyba jest trochę cieplo © amiga


Jak to na kolei bywa, pociąg się zepsuł i musimy chwilę poczekać, chwila lekko się przeciąga i po 90 minutach w końcu ruszamy.

Pora odjazdu © amiga


Pociąg się nie spieszy, mamy okazję podziwiać piękne widoki, czasami po twarzach chłoszczą nas gałęzie, ale i tak jest fajnie. Mijani ludzie pozdrawiają, nas kiwają, machają, a niektórzy próbują nam chwilę towarzyszyć jadąc wzdłuż torów.

Niektórzy towarzyszą nam rowerowo © amiga


A inni nas wyprzedzają © amiga


Jedzie pociąg... © amiga


Bo ja jestem proszę pana na zakręcie © amiga


Gdzieś tam w dali zauważam ławeczkę, popisaną czerwoną farbą, jest dość daleko, więc szanse na wykonanie dobrej foty są znikome. Jednak coś się udaje, przyglądając się pismu mam wrażenie, że już gdzieś to widziałem, jak będzie okazja to trzeba będzie się temu przyjrzeć z bliska. Wydaje mi się, że autorem tych sentencji musi być ten sam człowiek który opisuje Mury w pobliżu Miechowic.
Mój opis, Opis Darka.


Ławeczka - napisy jakby znajome © amiga


Uratowani jesteśmy! Bocian! Patrz! Bocian! © amiga


DSD widziana z wąskotorówki © amiga


W końcu wysiadamy z wąskotorówki i jedziemy jak ludzie dalej na rowerach, jest to niezła odmiana po długim staniu w kolejowym wagoniku. Żar lejący się z nieba wykańcza nas coraz bardziej. Szczęśliwie jedziemy głównie lasami w cieniu, jest nieco chłodniej, nieco przyjemniej, chwilami mamy ochotę trochę się podkręcić tempo z Wiktorem i Igorem, dajemy wszystko z siebie i... zaczynamy wyglądać coraz profesjonalniej, spore ilości "charakteru" odpadają z nas i rowerów po wysuszeniu ;), bądź przekroczeniu grubości 1cm :)

Igorek dał dzisiaj z siebie wszystko © amiga


Chwila odpoczynku © amiga


Po dojeździe na Helenkę muszę się pożegnać i jak najszybciej udać do domu. Miałem być max o 15:00 a jest już 16:00. Przydałaby się maszyna czasu, niestety ze sobą mam tylko rower, jedyne co mi pozostało po podziękować za rewelacyjny weekend i pognać do Katowic.

Komentarze (7)

Iwa Dzięki

amiga 07:30 poniedziałek, 2 lipca 2012

Jak zwykle piękne zdjęcia :)

Iwa 06:45 poniedziałek, 2 lipca 2012

Dynio
Zamiast obstawiać imprezy siedziałeś sobie w biurze? Pięknie...

djk71 15:44 niedziela, 1 lipca 2012

Jurek57 Też lubię takie wyjazdy
Djk71 A to nie przeciągnęło się do soboty ? (już poprawiłem)
Wycieczka była rewelacyjna, szkoda, że nie załapaliśmy się na to co planowaliśmy, ale i tak było fajnie. Dzięki jeszcze raz.
Dynio Ja o Tobie wspominałem, ale nie wiem gdzie Cię szukać w Bytomiu. Może następnym razem się uda.

amiga 13:20 niedziela, 1 lipca 2012

Ale mnie "nawiedzić" w pracy około 200 metrów od GKW nie było komu...;)

Dynio 12:50 niedziela, 1 lipca 2012

Po imprezowej sobocie?
Świetne zdjęcia, świetne opisy, świetna wycieczka :-)
Ławka też przykuła moją uwagę, nawet z tej odległości...

djk71 10:49 niedziela, 1 lipca 2012

Fajnie tak w kupie !
W rzeczy samej było gorąco !

Jurek57 10:34 niedziela, 1 lipca 2012
Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa potot

Dozwolone znaczniki [b][/b] i [url=http://adres][/url]