poranek, kolejny dzień na rowerze...

Wtorek, 14 maja 2013 · Komentarze(8)
Alter Bridge - Open Your Eyes


Wtorek... po małej przerwie w końcu wracam na rower. Trochę żal straconego poniedziałku, ale przy okazji udało się załatwić kilka innych spraw gdzie rower był raczej kulą u nogi niż pomocą. Wieczorem udało mi się go doprowadzić do stanu używalności. Na tył dostał nową oponkę bardziej terenową - Maxxis Ranchero 26x2.0 :) Kenda SB8 po ok 12000km zakończyła swój żywot na Dymnie, gdzie wydawało mi się iż coś jest nie tak ze szprychmi gdy zahaczyłem o gałąź, a to poleciał oplot opony z boku... Zobaczymy jak sobie dadzą radę bardziej pancerne opony. Zbyt wcześnie na opinie.

Droga do pracy oczywiście w terenie, jakby mogło być inaczej, nie wziąłem oczywiście pod uwagę tego, że wczoraj lało i... do firmy dojeżdżam w wariancie na błotnego stwora. Błotniki na szczęście uchroniły nieco moją facjatę przed ziemią, niemniej błoto podobno wpływa pozytywnie na cerę, więc nie powinienem narzekać.

Chwila odpoczynku w Lasku Makoszowskim na ławeczce. Po chwili słyszę znajome bzzzz... to komar, pojedyncza sztuka, podleciał..., popatrzał z politowaniem i chyba stwierdził, że resztek po uczcie (na Dymnie) nie będzie spożywał. Odleciał :(

I znowu poranek w lasku makoszowskim © amiga


Harce psów na łące © amiga

Komentarze (8)

Kosma100 :) Na szczęście wiem co widziałem, to były psy ;P
Devilek następny ;P Te które mam ważą po ok 600g. Cięższych raczej nie chcę... a lżejszych niż 500g też niespecjalnie te już mają wylajtowane boki co u mnie się nie sprawdza. Niemniej na szosie pewni się sprawdzają... Po terenie w błocie nie jeździ się jakoś specjalnie szybko :(
Kajman tym razem się udało
Mors ale jak szybko nimi przebiera :), co do pogoni to ścigałem się (oczywiście z mizernym skutkiem) z moimi pasami, kotami (nie moimi), kurami (ta dawało się nawet złapać), baranami, królikami i innymi dziwnymi zwierzakami. Z chomikiem i świnką morską daję radę :)

amiga 07:12 środa, 15 maja 2013

A ścigaliście się kiedyś z kotem? :)
Ja czasami biegam po ogrodzie ze swoim i wyprzedza mnie zawsze. ;]
Wygląda wtedy jak gepard. ;) Dziwne, taka prędkośc przy tak krótkich odnóżach...

mors 22:15 wtorek, 14 maja 2013

Ty to masz farta, pobzyczał, odleciał a mnie użarł:(

Kajman 20:37 wtorek, 14 maja 2013

Mi to też na zająca wygląda ;)

A co opon, to ja właśnie zrobiłem odwrotnie, z pancernych, które przejechały jakieś 13k km, zmieniłem na ważące prawie o połowę mniej. No ale też jakoś za specjalnie nie zapuszczam się krzaki itp ;)

ps. wolno jakoś dzisiaj :P

devilek 17:18 wtorek, 14 maja 2013

amiga Czy ten uciekinier to nie czasami zając? :D
Żeby psa z zającem pomylić :p
Chociaż jak sobie przypomnę pewną wycieczkę z Darkiem (djk71) jak krzyczałam: "Zobacz stado zająców!!!" a okazało się, że to były sarny... :-)
Pozdrawiam!

kosma100 12:58 wtorek, 14 maja 2013

noibasta :) widze, że nei tylko ja mam wrażenie, że to pogoń za zającem :), ale to 2 psy
limit na początku się bawiłem w lajtowe opony, ale to jest chore. opony nie wytrzymują 3000km. W ten sposób poleciały m.inn. Continentale RaceKing-i, Shwalbe Rocket Ron-y itd - zbyt cienkie boki i czasami jeden przejazd wystarczy aby je przedrzeć. Tyle, że do tego też trzeba dorosnąć, zajęło mi to trochę czasu. Z tą grubą i pancerną też bym nie przesadzał, po kilogramie z produ i z tyłu to lekka przesada. na rowerku z karbonową ramą nie będę nigdy jeździł. materiał jest zbyt podejrzany, abyt słaby. W końcu producenci z jakiegoś powodu ograniczają gwaranację na takie ramy do max 3 lat i ograniczają wagę jeźdźca :P

Miałem już w ręce rowery z aluminiową ramą poniżej 10kg - jest różnica.... i to odczuwalna....

amiga 12:52 wtorek, 14 maja 2013

Po mojemu jak się po terenie sporo jeździ to nie ma się co bawić w ważenie opon. Lepiej żeby była cięższa, grubsza i pancerna ale w ciężkich warunkach dała za to radę. Poza tym może jakbyś jeździł na rowerku z karbonową ramą to wtedy zabawa w gramy może jeszcze ma sens. Ale przy alu ramie to pół kilo w te, pół wewte... Co za różnica?

limit 12:44 wtorek, 14 maja 2013

Zanim przeczytałem podpis myślałem, że to polowanie ;)

noibasta 12:36 wtorek, 14 maja 2013
Wpisz dwa pierwsze znaki ze słowa umies

Dozwolone znaczniki [b][/b] i [url=http://adres][/url]