Uciekając z buta pomiędzy kulami

Sobota, 6 stycznia 2018 · Komentarze(7)
Dzisiaj święto, wiele do roboty nie ma, za to całkiem niezłe warunki, walczę ze sobą, jechać na rowerze, czy może przejść się z buta? 

Postanawiam jednak skorzystać z kijków, rower zostaje w domu, wieczorem może zajmę się jego serwisem, do wymiany jest kilka drobiazgów, a rak przynajmniej nie będę go musiał myć po raz kolejny. Obieram kierunek na Giszowiec, a później się zobaczy. 

Po drodze, widzę jakiś gości w pomarańczowych koszulkach... myślę, leśnicy, tylko czemu dzisiaj? Podchodzę bliżej, to... siepacze ministra Szyszki, dzisiaj mordują okoliczne dziki. Słychać psy, słychać wystrzały, ciekawe ilu rowerzystów dzisiaj załatwią. Miejsca na polowanie jest do bani... z jednej strony droga z drugiej główny ciąg pieszo-rowerowy, to przepis na problem. Ale chyba ktoś musi zginąć by coś się zmieniło. 

Przez ścieżkę którą podążam kilka razy przebiegają dziki, sarny, mam nadzieję, że ci bandyci ich nie dorwali. 
Staw Janina
Staw Janina © amiga

Gdy doszedłem na wysokość stawu Janina odbijam na Murcki, warunki dość przyjemne, ale tam gdzie pojawia się teren jest sporo wody, błota. Cóż... taki dzisiaj mój los. Po ponad 2 godzinach wracam do domu, ciuchy przepocone, obłocone. Ja zmęczony jak diabli. Marzę o gorącej kąpieli.
W okolicach Murcek
W okolicach Murcek © amiga
Dzisiaj przetestowałem nowy plecak z bukłakiem. W końcu to rozwiązanie chyba zaczęło się sprawdzać. Już wiem czemu tanie bukłaki są tanie. Wziąłem ze sobą 2l picia. Niewiele zostało po powrocie ;). Na szczęście okoliczne sklepy w razie czego pootwierane :)

Komentarze (7)

Dzięki za odp o bukłakach :)

Mariotruck 17:01 wtorek, 9 stycznia 2018

Co do bukłaka, to kupiłem kiedyś razem z plecakiem za jakąś stówkę w Decathlonie właśnie i sporo czasu mi służył zanim doszedłem do wniosku, że już mi się takie rozwiązanie nie podoba. Nigdy nie miałem z nim problemów. Nawet mi się kiedyś zdarzyło zrobić salto przez kierownicę i wylądować na nim jak był pełny i nie przepuściło nawet kropelki. Jak zacząłem do niego wlewać słodzone napoje to mi się potem zasyfiła rurka i samego worka też nie mogłem już potem doczyścić ale szczelności to nie straciło. Więc nie mam powodu narzekać. Z ustnikiem też nie było problemów. Może miałem fartowny egzemplarz?

limit 12:40 wtorek, 9 stycznia 2018

Mors W Polsce masz sezon ochronny przez cały rok ;)
Limit Jak ktoś twierdzi, że 20000 tys dzików to dużo w Polsce to wystarczy pomyśleć, że żyje tutaj prawie 40 miliomów ludzi, więc też trzeba by ich powybijać. Chwila, rząd przecież to realizuje. Nazywa się NFZ.. ta ostatnia literka powinna być zmieniona na E od Eutanazji.

Sam uważam myśliwych za bandytów i morderców.

Mariotruck Ten "tani" bukłak z decathlonu po jednym zastosowaniu rozwalił się ustnik. Jak wezmę do ręki ten stary za kilkadziesiąt złotych i Camelbacka to... nie za bardzo mam co porównać. Każdy element jest gorszy.

Lepec Jak szczują psy na mieszkańców lasu to potem tak jest. Myślę, że dzik bez większego problemy poradzi sobie z jednym psem... Psa szkoda, ale myśliwych dalej nie lubię.

amiga 15:14 niedziela, 7 stycznia 2018

Też wczoraj spacerowaliśmy z Siostrą po tych terenach. Na ciągu rowerowym nawet podjechał (autem bo jak) do nas leśnik i zapytał czy psa nie widzieliśmy bo ... zgubili - gamonie xD

Lapec 12:42 niedziela, 7 stycznia 2018

A ten bukłak ? Co z nim ? Rozpiął się w plecaku i wyciekł? też myślę o kupnie , a widziałem że mają różne sposoby zamknięcia

Mariotruck 19:58 sobota, 6 stycznia 2018

Skusiłem się rowerkiem na mikro eksplorację w terenie. Jakieś 600-700m. I przeszła mi całkowicie ochota na teren. Cała reszta objazdu asfaltami.
Co do myśliwych to powinno być w przepisach tak, że można na nich polować z łukiem i procą a oni nie mogą się bronić. Mogą tylko się ukrywać lub uciekać. Od razu poczuliby ten dreszczyk emocji jakby się na nich zasadzili :-)

limit 16:08 sobota, 6 stycznia 2018

A co ja mam powiedziec? Nie slyszalem nigdy o polowaniach na Amigi, za to na morsy - jak najbardziej. ;))

mors 15:55 sobota, 6 stycznia 2018
Wpisz cztery pierwsze znaki ze słowa glebo

Dozwolone znaczniki [b][/b] i [url=http://adres][/url]