Uchwycić wiatr

Poniedziałek, 27 maja 2013 · Komentarze(0)
Steamhammer - Junior's Wailing


Powrót z pracy nieco inny niż zwykle, może nie do końca. Po pracy na chwilę podjeżdżam do pobliskiego sklepu rowerowego po nowy zacisk do sztycy, "oryginalny" ostatnio niestety poległ. Co prawda już wcześniej kupiłem jeden jednak nie do tego roweru, nie do tej sztycy. ;P Na szczęście skończyło się szybką wymianą i po chwili mogę jechać do domu.
Czuję, że wieje od południa. Będę miał zbokuwind. Trudno, nie pierwszy i nie ostatni raz.
Jakoś dobrze się jedzie, zupełnie nie myślę o drodze rower sam mnie prowadzi. Dopiero w Sośnicy chwila refleksji, czy ja dzisiaj chcę jechać przez hałdę? hm... nie mam na to ochoty.
Skręcam więc w kierunku Zabrza, wiadukt w Sośnicy/Maciejowie i... hyc do lasu :)
W Makoszowach znowu szosa, tyle, że tym razem kierunek idealnie południowy więc z wmordęwindem dojeżdżam w okolicę starej hałdy (raczej powinienem ją nazywać hałdką), wizyta w sklepie, zapomniałem coś zjeść przed wyjazdem, a wiem że to się może zemścić za godzinę. Zakup banana i izotonika powinien starczyć, zjem kawałek dalej na łonie przyrody ;P. Przy okazji na półce sklepowej rzuca mi się w oczy piwo "Das Oberschlesiche Bier" hmmm.... co prawda nie kupuję, ale zakonotowałem iż takowe jest i trzeba je będzie przetestować ;P

Ok. Ruszam spod sklepu, znowu się zamyślam, nawet nie zauważam jak zaliczam kilka podjazdów, w lesie... Dopiero na wysokości Kończyc wraca świadomość ;P. Chwila tylko, że w plecaku mam jedzenie, jak je kupiłem to może wypadało by je zjeść. Rozglądam się za jakimś miejscem i... nic ciekawego wypatrzeć nie mogę, dopiero w Halembie na wysokości elektrowni wjeżdżam do parku, siadam na ławce i w końcu pochłaniam porcję kalorii, przy okazji zauważam, że wiatr dość mocno wygina młode drzewka,... a może zrobić fotę wiatrowi? Teorię znam, gorzej z praktyką, do tego musi być statyw (znowu go nie mam) i długie czasy... Ustawiam aparat na ławce i kombinuję. Poniżej jedna z próbek, a coś czuję, że jutro będzie szansa na dłuższą sesję (new.meteo.pl coś o tym chyba wie). Po kilkudziesięciu minutach w końcu odjeżdżam, teraz już tylko mały podjazd na Jamnie, lasy Panewnickie, kawałek Ligoty, Piotrowic i jestem w domu :)

Uchwycić wiatr © amiga

Komentarze (0)

Nie ma jeszcze komentarzy.
Wpisz cztery pierwsze znaki ze słowa onage

Dozwolone znaczniki [b][/b] i [url=http://adres][/url]