Anaberg firmowo

Niedziela, 26 marca 2017 · Komentarze(11)
Uczestnicy
Poranek... godzina 6:00, termometr za oknem zeznaje +0,2 stopnia, szyby samochodów przymrożone, nie wygląda to za dobrze, sprawdzam prognozy pogody, te wspominają o temperaturze do około 10 stopni, sporym zachmurzeniu i silnym wietrze z północy... 

Jest 7:10 gdy ruszam powoli w kierunku Gliwic, mam sporo czasu, jadę niespiesznie, nie chcę się za bardzo spocić, gdy będę musiał czekać pod firmą to zamarznę... to jest dobra perspektywa... 

Śląskie miasta dzisiaj puste, coś niesamowitego, zero postoi, zero wariatów, jadę głównie szosami, na chwilę pozwalam sobie na lekki teren w lasku Makoszowskim w Zabrzu, ale głównie dlatego, że trochę mnie to spowolni... 

Docieram do firmy, nie jest źle, 2 osoby już są, można wejść od strony magazynu, więc nie marznę, jest kilkanaście minut zanim dojeżdżają pozostali. 

Szybka kawa i w drogę :). Mamy lekki poślizg jest 9:05.  Wyjazd z Gliwic ul Kozielską, w ciągu tygodnia nie byłoby to dobre rozwiązanie, w niedzielę o tak wczesnej porze jest nieźle, samochody pojawiają się raz na kilka minut. Kierunek Kleszczów. Na Kozielskiej dołączają się do nas Kasia i Krzysiek. W Kleszczowie miała czekać na nas Gosia, szkoda, że odpuściła. 

2 km przez las do Bojszów, tam już czeka na nas silna Bojszowska ekipa. Ania i 2 Tomków. Zamieniamy kilka słów, Tomek prowadzi dalej, to jego tereny, kierujemy się na Blachownię, przez lasy. 

Chwila na oddech
Chwila na oddech © amiga
Na miejscu wbijamy się na teren byłego Niemieckiego obozu koncentracyjnego, niewiele z niego zostało, czas też zrobił swoje, jestem tutaj pierwszy raz, chociaż mam wrażenie, że w okolicy już zdarzyło mi się być. Zdecydowanie lepiej jest gdy ktoś zna teren, zna okolicę, może pokazać właśnie takie miejsca. Spore wrażenie robi na nas plan obozu, był wielki...  Mija dobre 10-15 minut, pora ruszyć dalej. 
Może herbaty?
Może herbaty? © amiga
Krematorium w obozie koncentracyjnym w Blachowni
Krematorium w obozie koncentracyjnym w Blachowni © amiga
Spotkanie z Historią
Spotkanie z Historią © amiga
Strażnice na terenie obozu w Blachowni
Strażnice na terenie obozu w Blachowni © amiga
Piec krematoryjny
Piec krematoryjny © amiga
Mini bunkier ;)
Mini bunkier ;) © amiga
Tablica informacyjna
Tablica informacyjna © amiga
Plan obozu
Plan obozu © amiga
Mała awaria
Mała awaria © amiga
Tuż za obozem, kolejna krótka przerwa tym razem przy sklepie, szybkie zakupy, obieramy w końcu kierunek góry św. Anny, jedziemy na północny-zachód, wiatr daje popalić, dobre kilka km cały czas z wmordęwindem... Za to temperatura szybuje w górę, w cieniu jest ponad 10 stopni, w słońcu... licznik pokazuje nawet 19 stopni...
Długa prosta
Długa prosta © amiga
Gdyby jeszcze tak nie wiało
Gdyby jeszcze tak nie wiało © amiga
Pusto na drogach
Pusto na drogach © amiga
Trzeba się zebrać
Trzeba się zebrać © amiga
Ciepło się robi ;)
Ciepło się robi ;) © amiga
Ekipa Etisoftu powoli dojeżdża
Ekipa Etisoftu powoli dojeżdża © amiga
Krzysiek w końcu dotarł ;)
Krzysiek w końcu dotarł ;) © amiga
Ala na cienkich oponach ;)
Ala na cienkich oponach ;) © amiga
Ania już jest
Ania już jest © amiga
Witek też na miejscu
Witek też na miejscu © amiga
Peleton kilka razy się rozciąga, więc robimy kilka krótkich przerw, trzeba się zebrać jechać wkupie, wiatr wtedy tam bardzo nie przeszkadza, przynajmniej tym który są w środku peletonu. Już widać górę św. Anny. mamy góra 11 km do końca ;) z tego 4 podjazdu. Ten wyciska z nasz 7 poty, jak na pierwszą wycieczkę firmową to niezłe wyzwanie, ale... na szczyt docieramy w komplecie. 
Przy stacji benzynowej ;)
Przy stacji benzynowej ;) © amiga
Marcin na podjeździe
Marcin na podjeździe © amiga
Chwila oddechu
Chwila oddechu © amiga
Tomek z Jackiem ciągną peleton
Tomek z Jackiem ciągną peleton © amiga
Sławek na szczycie
Sławek na szczycie © amiga
Kierujemy się restauracji, coś trzeba zjeść, składamy zamówienie i... 2 godziny poszły w diabły... Fakt było smacznie, ale czas przygotowania to jakaś porażka... Cóż... drugi raz z tego lokalu nie skorzystamy... Przed powrotem jeszcze zdjęcie pod kościołem i pora zjechać w dół.  
Ekipa w komplecie :) - Anaberg zdobyty
Ekipa w komplecie :) - Anaberg zdobyty © amiga
Trzeba jakoś spiąć rowery
Trzeba jakoś spiąć rowery © amiga
Kilka ich jest
Kilka ich jest © amiga
Spora część trasy podobna do tej porannej, oczywiście nie zjeżdżamy już do Blachowni, teraz zależy nam na czasie i maksymalnym skróceniu przejazdu, słońce niesamowicie grzeje. Chwilami robi się sennie. W okolicach Ujazdu tomek proponuje zahaczenie o tamtejszy kirkut, jako że lubię te cmentarze to długo nie trzeba mnie namawiać, nie wiem tylko jak inni zareagują. Nie każdy w końcu lubi chodzić po starych cmentarzyskach. Ten w Ujeździe jest mały, może kilkanaście, może kilkadziesiąt macew, całość mocno nadszarpniętą przez ząb czasu. Część macew leży, część jest mocno zniszczona... całość powoli otula las. gdyby nie oznakowania, to byłoby ciężko tutaj trafić. 
Kanał Gliwicki
Kanał Gliwicki © amiga
Kirkut na w okolicy Ujazdu
Kirkut na w okolicy Ujazdu © amiga
Macewy jeszcze stoją
Macewy jeszcze stoją © amiga
Strasznie zaniedbany
Strasznie zaniedbany © amiga
Niszczeją gdzieś pomiędzy liściami
Niszczeją gdzieś pomiędzy liściami © amiga
Kawałek historii
Kawałek historii © amiga

W Okolicach Bojszów rozstajemy się z kilkoma osobami, w mniejszej grupie jedziemy przez Kleszczów, miał być lekki teren, ale wygrał wariant asfaltowy bo szybszy. Na ostatnich 15 km odłączają się kolejne osoby, do firmy dojeżdżamy w czwórkę. 
Krótka przerwa i pora się rozstać, każdy jedzie w swoją stronę... ja na Katowice, standardową drogą dojazdową do firmy. Czuję, że te 135 km które już przejechałem lekko mnie sponiewierało, naciśnięcie mocniej kończy się jazdą w okolicach 20 km/h. Ostatnie 10 km to walka z samym sobą. Wchodzę do domu... czuję zmęczenie, czuję cały odcinek, czuję 4 litery.... ;)

Dzień spędzony aktywnie z super ekipą, jeszcze o świcie myślałem że sporo osób się wyłamie, bo zmiana czasu, bo chłodno... ale... nie... mało tego z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do domów.

Komentarze (11)

Tymoteuszka Przekonałaś mnie ;)

amiga 13:38 piątek, 31 marca 2017

Może w tę niedzielę pobijemy powyższe kilometry? ;) Może tak ze 170km?
W ten dzień dokazywał, oj.

Tymoteuszka 13:34 piątek, 31 marca 2017

Anwi Skutki do dzisiaj jeszcze czuję. Już powoli wracam do stanu normalności... do ideału jednak daleko

amiga 06:52 środa, 29 marca 2017

Mocny początek sezonu. Trasa też ciekawa.

anwi 16:21 wtorek, 28 marca 2017

Jurek57 Bieganie też się przydaje, ile to razy musieliśmy ganiać z rowerami pod pachą ;), teraz ma lżejszy rower więc bezie szybciej biegał ;)

Skowronek Fajna ekipa się zebrała, jak na początek sezonu to niezłe wyzwanie, gdyby było cieplej, dzień dłuższy, można by zwiedzić więcej, chyba najbardziej przeszkadzał wiatr... gdy widzieliśmy długi kilkukilometrowy lekki zjazd, a rower nie chciał współpracować.

Marta84 W dużej ekipie jeździ się inaczej, lubię jeździć sam, ale też z ekipą :) Fajnie jest coś zwiedzić, zobaczyć. a w takich przypadkach jest ku temu okazja

amiga 07:34 wtorek, 28 marca 2017

znajome okolice i wycieczka super ;)

Marta84 19:02 poniedziałek, 27 marca 2017

Ciekawa wycieczka i fajnie napisana relacja:)

Skowronek 16:26 poniedziałek, 27 marca 2017

Amiga , dopinguj Darka ! On chce być jakimś biegaczem czy co ? :)

Jurek57 09:28 poniedziałek, 27 marca 2017

Limit Widziałem, że też nie próżnowałeś :) Z rana rześko, później ciepło :)
Kasik Jeszcze kilka lat temu mieliśmy podobny problem, 50 km... tyle się nie jeździ, a teraz.... 100 no to jedziemy... ;)

amiga 08:22 poniedziałek, 27 marca 2017

Zazdroszczę takiej firmowej ekipy :(
U nas to jak słyszą "rower?????????? 50 km?????????????? a nie lepiej samochodem?"

kasik 07:43 poniedziałek, 27 marca 2017

Ładnie pojechane. Jednak ta niedziela była dość zimna, mimo słoneczka. Ale warto się było ruszyć.

limit 07:36 poniedziałek, 27 marca 2017
Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa iedzi

Dozwolone znaczniki [b][/b] i [url=http://adres][/url]